Kontakt

Luleå
Post- och besöksadress:
Kyrkogatan 12
972 32 Luleå
info@vinter.se
Se Googlekarta

Stockholm
Besöksadress:
Surbrunnsgatan 44 A 
info@vinter.se
Se Googlekarta

VD
Helena Eriksson
070-629 15 10
helena.eriksson@vinter.se

Press
Ronny Olovsson
070-554 32 13
ronny.olovsson@vinter.se

Vintergänget

Anders Ahlbom
Copywriter
070-280 81 02
anders.ahlbom@vinter.se

Filippa Frisk
Digital producent
076-848 86 68
filippa.frisk@vinter.se

Cecilia Brunlöf
Digital strateg/projektledare
 072-001 47 89
cecilia.brunlof@vinter.se

Daniel Collin
Kommunikationsstrateg
070-598 23 02

Jesper Hansson 
Motion Designer/illustratör
076-294 68 97
jesper.hansson@vinter.se

Elin Carlansson
Filmproduktionsledare/skribent
072-402 39 14
elin.carlansson@vinter.se

Henrik J Larsson
Film- och innehållsproducent
070-334 00 79
henrik.j.larsson@vinter.se 

Frida Mörtsell
PR-strateg/projektledare
070-397 72 57
frida.mortsell@vinter.se

 

Helén Fagerström
Projektledare
070-629 42 75
helen.fagerstrom@vinter.se

Helena Eriksson
VD, Projektledare/partner
070-629 15 10
helena.eriksson@vinter.se

Henrik Larsson
Art Director
070-662 72 76
henrik.larsson@vinter.se

Magnus Ahlqvist
Kommunikationsstrateg/partner
070-289 89 80
magnus.ahlqvist@vinter.se

Peter Kemi
Designer
070-666 35 46
peter.kemi@vinter.se

Pär Wallin
Art Director
070-282 79 31
par.wallin@vinter.se

Ronny Olovsson
PR-strateg/partner
070-554 32 13
ronny.olovsson@vinter.se

Sigrid Lindblom
Designer 
sigrid.lindblom@vinter.se

Ellen Vikman
Content Manager 
070-354 39 49
ellen.vikman@vinter.se

 

Jim Sandsten
Filmproducent/fotograf
070-376 23 32
jim.sandsten@vinter.se

Lisa Wallin
AD/illustratör (frilans)

David Hakeberg
Digital kreatör (frilans)

Intresserad av Vinter?
Ring vd Helena Eriksson
på 070-629 15 10 eller maila till jobb@vinter.se

Luleå
Post- och besöksadress: 
Kyrkogatan 12
972 32 Luleå
info@vinter.se

Stockholm
Besöksadress:
Surbrunnsgatan 44 A
info@vinter.se

Genom att besöka denna webbplatsen godkänner du att vi använder cookies.